Modernizace železniční tratě Tišnov - Křižanov

Jedním z posledních úseků železniční trati č. 250, který není zrekonstruovaný, je úsek z Vlkova do Křižanova. Součástí rekonstrukce bude přestavba současného nádraží, kde bude zbourána většina budov a na jejich místě budou postaveny nové a úspornější, které budou sloužit pro nejrůznější technologická zařízení. Toto nádraží již nebude sloužit pro osobní dopravu.

Pro osobní dopravu vznikne nová zastávka, která bude blíže k obci. Nástupiště budou umístěna v místech za obecním úřadem a tenisovými kurty. Příchod na nástupiště bude pomocí dlouhých šikmých chodníků od podjezdu ke skladu Správy státních hmotných rezerv. Tento podjezd po rozšíření bude sloužit i jako podchod.

Výstavba začne již letos v listopadu pomocnými pracemi. Od března do října následujícího roku je naplánována přestavba zmiňovaného podjezdu. Trať bude uzavřena, vlaky budou končit ve Vlkově a dále budou nahrazeny autobusy. V říjnu 2024 by měla začít obsluha nové železniční zastávky s názvem Vlkov – Osová. Konec veškerých prací se plánuje na leden 2025.

Obec Vlkov postupně vybuduje chodník na tuto zastávku.

Vizualizace:Zastavka-Vlkov-2